Krem la mer

lamer1

NO i BINGO. Zanim Estee-Lauder dorwała się do receptury kremu to jednak jego twórca , używał go sprzedawał i nie czynił z tego faktu tajemnicy. W starych przekazach składniki pozostały- opatentowana później cudowny eliksir to ekstrakt z alg- morszczynu.

Znalazłyśmy tą historię w książce- LEKI I KOSMETYKI Z MORSKIEJ APTEKI- Gabrieli Schwarz.  Przytoczę tu tę  opowieść. Po eksplozji paliwa rakietowego w 1953 roku w której Amerykanin Max Hubert odniósł ciężkie rany twarzy, poświęcił się on pracy nad wynalezieniem środka leczniczego, który by mu pomógł. Opracował technologię produkcji kremu, umożliwiającą zastosowanie minimalnych ilości środków konserwujących bez zakłócania działania środków czynnych kremu. Hubert zmarł w 1991r. Aż do śmierci sam własnoręcznie napełniał tubki kremu. Obecnie jego patent jest własnością Estee-Lauder. Maść ta wychwalana jest jako cudowny środek i kosztuje ok. 170 euro za 50 ml

Jak wynika z informacji zawartych w książce krem jest miksturą z wyciągu morszczynu z dodanymi do niej aminokwasami i witaminami.

Niestety tak bogata firma i tak pożałowała cennych substancji aktywnych zawartych w naturalnych masłach i olejach zastępując je pochodną uzyskiwaną z ropy naftowej parafiną, która nie ma żadnych składników aktywnych. Bardzo proszę przeczytajcie artykuł zamieszczony na naszej stronie TANI KONTRA DROGI KREM.

algi 2

Dlatego mając starą recepturę kremu, odtworzyłyśmy go i oto co zawiera nasza wersja

Krem oparty na wyciągu z alg morskich, które ze swoimi cennymi witaminami i mikroelementami poprawiają krążenie krwi i limfy, działają detoksyzująco, stymulują syntezę kolagenu,normalizują funkcję gruczołów łojowych. Produkt sprawdza się również w pielęgnacji cer trądzikowych i z atopowym zapaleniem skóry. Zawarty w nim olej arganowy, stymuluje procesy oddychania wewnątrz komórkowego, uzupełnia niedobory witamin, które chronią skórę przed utratą wilgoci, wprowadza również do komórek kwasy tłuszczowe omega -6 i-9.Neutralizuje wolne rodniki. Zawarty w kremie olej z awokado zawiera fitosterynę , glicerydy oraz witaminy A i E. Masło shea nawilża natłuszcza , działa przeciw zmarszczkowo uzupełnia niedobory witamin, posiada naturalny filtr UV. Regularnie stosowany wygładza i uelastycznia skórę.
Polecamy do skóry zmęczonej oraz suchej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się dokładniej o składnikach występujących w tym kremie zajrzyjcie obok.

Polecamy Ilona Aneta